[[TitleIndustry]]

Nerūdijančio plieno dvipusis pritaikymas

Date:Jun 14, 2019

3RE60 (00Cr18Ni8Mo3Si2) yra austenitinis-feritinis nerūdijantis dvipusis plienas. Kai kurios užsienio gamyklos naudoja šį nerūdijantį plieną bokštų vidinėms dalims, tokioms kaip grotelės, padėklai ir kt. Motininio skysčio distiliavimo kolonėlės distiliacijos skyrius, tačiau po operacijos atsiranda įtrūkimų dėl korozijos įtrūkimai. Po apžiūros ir analizės įtempių korozijos pažeidimo vieta yra aukščiausioje temperatūroje. Nors dvipusis nerūdijantis plienas pasižymi geresniu atsparumu tarpgranulinei korozijai nei austenitinis nerūdijantis plienas su panašiu anglies kiekiu, nerūdijančiojo dvipusio plieno atsparumas chloro įtempių korozijai yra mažesnis nei įprasto 18–8 austenitinio nerūdijančio plieno, tik esant mažam įtempiui. Tai rodo tam tikrą pranašumą ir skirtumas nėra didelis ar iš esmės tas pats veikiant dideliam stresui. Todėl iš šios medžiagos pagamintos motinos skysto distiliavimo kolonoje po 2 metų naudojimo bokšto sienoje yra įtrūkimų ir atsiranda nuotėkis.

image

Po 5 naudojimo metų kiekviename bokšte yra daugiau nei 30 nuotėkio taškų. Bokšto korpuso suvirinimo ir karščio paveiktoje zonoje atsiranda įtrūkimų ir įtrūkimų. Tarp jų daugiausiai yra įtrūkimų šilumos paveiktoje žiedinio suvirinimo zonoje, o rimtos srities įtrūkimai yra radialiniai į išorę, o tai lemia vidinę ir išorinę perforacijas. Įtrūkimai suvirinimo siūlės paveiktoje zonoje yra sukoncentruoti. Lygiagrečiai suvirinimui ir jį atitinkančiam ilgiui vietinė cilindro pagrindo medžiaga daugelyje vietų sukelia koroziją. Analizės priežastis yra ta, kad stresą daugiausia sukelia chlorido padaryta įtampa korozijai. Įtempio korozijos įtrūkimų priežastis daugiausia yra suvirinimo įtempiai, ypač tie įtempių šaltiniai, kuriuos sukelia liekamasis įtempis, kurį sukelia remonto suvirinimas, ir konstrukcijos įtempis, susidarantis gaminant įrangą. Mastelėjimas ir sausas drėkinimas ant bokšto sienos pakaitomis koncentruoja chlorido jonų terpę, kad padarytų žalą korozijai dėl streso. Galiausiai daroma išvada, kad dupleksinis nerūdijantis plienas negali atlaikyti motininio skysčio distiliavimo šarmų gamykloje sąlygų. Naudojant medžiagą sodos soduose, rekomenduojama temperatūra neturi viršyti 80 ° C, todėl reikia atkreipti dėmesį į tai, kad projektavimo ir gamybos metu būtų išvengta įtempių koncentracijos. Tai taip pat rodo, kad pramoninėje gamyboje tinkamų medžiagų parinkimas yra nepaprastai svarbus gamybos saugumui, stabilumui ir sąnaudų mažinimui.

image

Nerūdijančio plieno atsparumas korozijai daugiausia pasiekiamas pasyvinant Fe-Cr lydinį. Nerūdijančio plieno pasyvavimo plėvelė yra ypač plona, apie 1–10 nm, plėvelė nėra labai vienoda, o vietinė - visada sugedusi. Todėl pasyvavimo plėvelė yra lengva. Kenčiant nuo tokių pažeidimų, kaip cheminė ir mechaninė žala, cheminė pasyvavimo plėvelė sunaikinama daugiausia dėl agresyvių anijonų, tokių kaip chloridas, ir pasyvavimo plėvelės sąveikos, o tai daro vietinę korozijos žalą, pvz., Duobių, plyšių koroziją ir tarpląstelinę koroziją. .

Kalbant apie pasyvavimo plėvelės, tokios kaip chlorido jonai, pažeidimo mechanizmą, taip pat reikia ištirti problemą. Mechaninis pasyvavimo plėvelės sunaikinimas yra korozinės aplinkos ir mechaninės jėgos sąveikos rezultatas. Esant tokiai gedimo formai, halogenido jonas vaidina svarbų vaidmenį, todėl labai svarbu parinkti tinkamą medžiagą skirtingoms darbo sąlygoms.


Pora: Kas yra austenito nerūdijantis plienas?

Kitas: Kur naudojamas super nerūdijantis plienas?