[[TitleIndustry]]

Ar nerūdijančio plieno martensitinis rūdis?

Date:May 29, 2019

Maraging nerūdijantis plienas tikrai rūdys, vadinamasis nerūdijantis plienas yra tiesiog pranašesnis korozijai, o ne lengvai korozuojamas.

1cr13, 2cr13, lygus 410420 plienui. Paprastame pliene 4 serijos plienas nėra nerūdijantis plienas siaurąja prasme, bet martensitiškas geležies nerūdijantis plienas, kuris geriausiu atveju gali būti vadinamas tik nerūdijančiu geležimi. Todėl jo atsparumas korozijai yra labai ribotas, jo negalima palyginti su 2 serijos, 3 serijos nerūdijančio plieno.

2 serijos nerūdijantis plienas, pavyzdžiui, 202204, jo nikelio kiekis yra mažas, kaina yra pigi, tačiau bendras našumas, nepaisant atsparumo korozijai ar stiprumo, yra daug prastesnis nei 3 serijų.

3 serijos nerūdijantis plienas, gali tapti nerūdijančiu plienu tikrąja prasme, jo atsparumas korozijai yra daug geresnis nei kitų modelių, ypač 304 klasės nerūdijantis plienas turi geresnes savybes. Bet net 3 serijos nerūdijantis plienas vis tiek bus korozija tam tikroje aplinkoje. Pavyzdžiui, 304 gali užtikrinti, kad įprastoje aplinkoje jis nerūdija ilgiau nei 5 metus, tačiau atliekant druskos purškimo bandymą sunku išlaikyti 168 valandas (7 dienas). Jei 304 pasyvuojamas, druskos purškimo bandymas gali trukti 720 valandų (30 dienų), tačiau taip pat sunku išsilaikyti ilgiau.

Todėl visas nerūdijantis plienas yra santykinis atsižvelgiant į esamą aplinką ir galimybes apsvarstyti, kurį nerūdijantį plieną pasirinkti. Galų gale, aukštos specifikacijos nerūdijančio plieno kaina yra daug brangesnė nei kitų rūšių ir netgi apskaičiuojama dauginant.

Be to, 1cr18ni9ti, lygus 321 (šiek tiek skiriasi), yra viena iš aukščiausių klasių 3 serijoje, yra nerūdijantis plienas iš austenito ir yra atsparus aukštai temperatūrai. Jo fizinės savybės yra labai pranašesnės, nesvarbu, ar tai stiprumas, ar atsparumas korozijai. Įprastoje aplinkoje nėra lengva pagaminti 1cr18ni9ti rūdžių.


Pora: Naudojamas austenitinis nerūdijantis plienas

Kitas: Kas yra karštas valcavimas? Kokie yra privalumai ir trūkumai?