[[TitleIndustry]]

Kas yra karštas valcavimas? Kokie yra privalumai ir trūkumai?

Date:Jun 05, 2019

Karštasis valcavimas yra plieno plokštės formavimo procesas, kuris reiškia valcavimo formavimą su sąlyga, kad plienas ar lydinys nebuvo visiškai atvėsęs ir minkštesnis. Pagrindinės savybės yra šios:

Privalumai: gali būti sunaikinta liejimo liejimo struktūra, patobulintas plieno grūdelių dydis ir pašalinti mikrostruktūros trūkumai, kad būtų galima pagerinti plieno mikrostruktūrą ir mechanines savybes. Šis pagerėjimas daugiausia atsispindi valcavimo kryptyje, todėl plienas tam tikru mastu nebėra izotropinis, o pylimo metu susidarę burbuliukai, įtrūkimai ir laisvumas taip pat gali būti suvirinami veikiant aukštai temperatūrai ir slėgiui.

Trūkumai:

1. Po karštojo valcavimo plieno nemetaliniai intarpai (daugiausia sulfidai ir oksidai, taip pat silikatas) suspaudžiami į plonus lakštus, dėl kurių sluoksniavimasis (tarpsluoksnis). Dengimas smarkiai pablogina plieno tempimo savybes išilgai storio krypties, o tarp suvirinimo siūlių gali atsirasti plyšių. Vietinis įtempis, kurį sukelia suvirinimo susitraukimas, dažnai būna kelis kartus didesnis už išeigos taško įtempį, kuris yra daug didesnis nei tas, kurį sukelia apkrova.

2.Liekamasis stresas, kurį sukelia netolygus aušinimas. Liekamasis įtempis yra vidinis savaiminės fazės pusiausvyros įtempis be išorinės jėgos, o karšto valcavimo profilio plienas su visų rūšių sekcijomis turi tokį likutinį įtempį. Kuo didesnis bendrojo profilio plieno profilio dydis, tuo didesnis liekamasis įtempis. Nors liekamasis įtempis yra pusfazinis pusiausvyros režimas, jis vis tiek turi tam tikros įtakos plieno elementų veikimui veikiant išorinei jėgai. Pvz., Tai gali turėti neigiamos įtakos deformacijai, stabilumui, atsparumui nuovargiui ir pan.


Pora: Ar nerūdijančio plieno martensitinis rūdis?

Kitas: Dvipusio nerūdijančio plieno pjaustymo būdai