[[TitleIndustry]]

Kaip apdoroti plieną?

Date:Jul 04, 2019

Kaip apdoroti plieną?

Plieno gamybos procesas daugiausia apima geležies, plieno ir plieno valcavimą, kuris trumpai paaiškinamas taip:

1. Geležies gamyba: tai yra geležies redukcijos procesas, skirtas sukepinti ir susmulkinti rūdą. Koksas, aglomeratas ir vienkartinė rūda, kartu su nedideliu kalkakmeniu, siunčiami į aukštakrosnę lydymui į skystąjį ketaus (geležies vandenį), kuris vėliau siunčiamas į plieno gamyklą kaip plieno gamybos žaliavą.

2. Plieno gamyba: pašalinamos pernelyg didelės anglies, sieros, fosforo ir kitos priemaišos iš žaliavų (geležies vandens ir plieno laužo ir tt) ir pridedamos atitinkamos lydinio sudedamosios dalys.

3. Nuolatinis liejimas: Išlydytas plienas per tarpinį rezervuarą nuolat įleidžiamas į vandenį aušinamą produktą ir, sukietėjęs į korpusą, pastoviu greičiu ištraukiamas iš kristalizatoriaus, o po to jis atšaldomas vandens purškalu. Vėliau sukietėja, jis supjaustomas į nurodytą ilgio liejimo ilgį.

4. Riedėjimas: Nuolat liejiniai plieniniai luitai ir nepertraukiamieji liejiniai ruošiami įvairiais plieno tipais skirtinguose valcavimo staklėse karšto valcavimo būdu.

Yra trys pagrindiniai lydymo būdai: netiesioginė plieno gamyba, tiesioginė plieno gamyba ir lydymo sumažinimas.

1. Netiesioginis plieno gamybos metodas. Jį sudaro du etapai: aukštakrosnės geležies ir konverterio geležies gamyba. Geležies rūda pirmą kartą ištirpsta ir sumažinama iki ketaus (daug anglies), o tada ketaus įterpiama į plieno gamybos krosnį, skirtą oksidacijai ir rafinavimui į plieną, kuris yra pagrindinis metodas moderniai plieno lydymui.

2. Tiesioginis plieno gamybos metodas. Metodas iš lydymo plieno į geležį vienu žingsniu. Vietoj aukštakrosnių ir brangių kokso, metodas naudoja geležies rūdą tiesioginio redukavimo krosnyje, kad sumažintų anglies (<1%), pusiau="" išlydytą="" hemitą,="" turintį="" priemaišų="" su="" dujų="" ar="" kietu="" redukuojančiu="">

3. Lydymosi mažinimo metodas. Aukštakrosnės geležies gamybos metodas, kai geležies rūda sumažinama iki geležies išlydytoje anglies dioksidu aukštoje temperatūroje, o paskui perdirbama į plieną įprastu konverteriu.

Susisiekite su mumis el. Paštu: info@sxht-group.com


Pora: Kaip išspręsti plono nerūdijančio plieno suvirinimo deformaciją ir deginimą

Kitas: Nerūdijančio plieno kilmė