[[TitleIndustry]]

Martensitinis senėjimo plienas

Date:Oct 09, 2018


„Martensite“ senstantis plienas yra vienas iš ypač stiprių plienų. Šio išskirtinio plieno pranašumai yra tai, kad terminio apdorojimo procesas yra paprastas ir patogus, kai mechaninio apdirbimo sprendimas prieš sendinimą yra labai geras. Šiluminio apdorojimo procesas ir martensitinio sendinimo plienų savybės pateiktos žemiau esančioje lentelėje. Pastaraisiais metais užsienyje plačiai naudojama martensitinio senėjimo plieno liejimo forma, tačiau buityje dėl martensito senėjimo plieno, kuriame yra ni, ko ir kitų tauriųjų metalų elementų, ir dėl didelio jo kiekio, brangaus, sunku jį plačiai pritaikyti. Šios rūšies plienas daugiausia naudojamas tiksliam kalimo štampui ir plastiko formoms gaminti.

store-steel9853g.jpg

Tipiški martensitiškai sendinami plienai dažniausiai naudojami klasėse, klasifikuojamose pagal stiprumą: 18Ni (200), 18Ni (250), 18Ni (300) ir 18Ni (350) yra plačiai naudojami.


Pastaraisiais metais kai kurios šalys sukūrė daugybę skirtingų tipų martensitinio sendinimo plieno rūšių, ypač gerų savybių turinčių martensitinio sendinimo plienų, ne kobalto.


Martensitinio senėjimo plienų taikymas buvo plačiai naudojamas įtraukiant raketos variklio apvalkalą, raketos apvalkalą, urano izotopo centrifugos greičio mažinimą, sraigtasparnio tūpimo įrangą, aukšto slėgio indą, vyrį, krumpliaratį, guolį, aukšto slėgio jutiklį, tvirtinimo elementą, spyruoklę, kaip taip pat aliuminio lydinių ekstruzijos ir liejimo liejimo formos, tiksliosios formos, štampavimo formos štampai ir kiti įrankiai.

Pora: Šaltojo tempimo (valcavimo) pristatymo būsena

Kitas: Austenitinis 303 lengvai pjaustomas nerūdijantis plienas