[[TitleIndustry]]

Nerūdijančio plieno panaudojimas struktūroje

Date:Jun 17, 2019

Nerūdijančio plieno lakštai dėl patrauklios išvaizdos ir ilgaamžiškumo buvo plačiai naudojami dekoratyviniams tikslams, pavyzdžiui, išorinėms sienoms, stogo dangoms ir liftams. Šiais laikais nerūdijantis plienas vis dažniau naudojamas kaip laikanti konstrukcija atšiaurioje aplinkoje. Žiūrint iš viso konstrukcijos gyvavimo ciklo, nerūdijantis plienas daugeliu atvejų yra ekonomiškesnis.

Daugiau nei pusė pasaulio plieno produkcijos yra naudojama statybinių konstrukcijų srityje. „I“ sijos, plokštės ir plieniniai strypai pastatuose ir tiltuose dažniausiai gaminami iš ekonomiško anglies plieno arba iš mažai legiruoto konstrukcinio plieno. Deja, šie plienai yra linkę į rūdis, sukeldami didžiulį ekonominį ir aplinkos poveikį globaliai infrastruktūrai, paveikdami kelius, tiltus, pastatus, naftos, vandens ir nuotekų tiekimo sistemas.

Stainless steel uses

Daugybė tyrimų parodė, kad pramoninės šalys dėl korozijos kenčia nuo 3% iki 4% BVP per metus. Tai apima tik tiesioginę žalą, padarytą pakeitus pažeistas medžiagas ir komponentus, o netiesioginiai nuostoliai, tokie kaip gamybos nuostoliai, poveikis aplinkai, eismo sutrikimas, asmens sužalojimai ir mirties nuostoliai yra lygūs.

Norint sumažinti koroziją, standartiniai konstrukciniai plienai turi būti dažomi arba padengti metalu. Be pradinių dažų apsaugos išlaidų, padengtas plienas taip pat gali patirti brangių tikrinimo, priežiūros ar pakeitimo išlaidų per visą dangos eksploatavimo laiką. Netiesioginės priežiūros išlaidos, tokios kaip gamybos ir nuostolių nuostoliai, taip pat gali būti didelės. Net kartais dėl sąlygų neįmanoma patikrinti ir prižiūrėti konstrukcinių komponentų.

Stainless steel uses

Gyvenimo ciklo sąnaudų palyginimas

Dizaineriai dabar vis labiau atsižvelgia į struktūros kainą per visą jos gyvavimo ciklą, o ne tik į pradines investicijas. Svarstant gyvavimo ciklo sąnaudas, ypač toms konstrukcijoms, kurioms reikalingas didelis patvarumas arba kurių patikrinimai ir priežiūra neįmanoma atlikti arba jos yra labai brangios, nerūdijantis plienas yra perspektyvus pasirinkimas, net jei nerūdijantis plienas yra daug brangesnis nei anglinis plienas.

Be to, yra būdų, kaip sumažinti materialinių išlaidų spragą. Pašalinus dangą, sumažėja montavimo išlaidos. Kai naudojamas stipresnis dvipusis nerūdijantis plienas, profilio dydį ir svorį galima sumažinti, dar labiau sumažinant pradines išlaidas.

Kalbant apie priežiūros išlaidas per visą konstrukcijos eksploatavimo laiką, nerūdijančio plieno naudojimas pašalina dangos priežiūros ir dalių pakeitimo poreikį dėl korozijos. Nerūdijančio plieno konstrukcija taip pat yra tvaresnis sprendimas, padedantis sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir sunaudoti išteklius bei atliekas


Pora: Kaip gali būti naudojamas dilimui atsparus plienas ir kaip juos gaminti?

Kitas: Kas yra austenito nerūdijantis plienas?