[[TitleIndustry]]

Dvipusio nerūdijančio plieno pjaustymo būdai

Date:Jun 21, 2019

Nerūdijančio plieno austenitiniam plienui ir anglies plienui paprastai naudojami procesai gali būti naudojami dupleksiniam nerūdijančio plieno pjaustymui, tačiau, norint pritaikyti mechanines ir šilumines savybes, būtina atlikti kai kuriuos parametrų pakeitimus.

1. Pjovimas

Duplex nerūdijantį plieną sunkiau pjaustyti nei anglinį plieną dėl jo didelio stiprumo, didelio darbinio kietėjimo greičio ir intarpų, kurie veikia kaip drožlių pertraukikliai, trūkumo. Didelės galios mašinos, galingos pjūklo pjūklelių tiesinimo sistemos, grubūs pjūklo pjūklo pjūklai, lėto ir vidutinio greičio pjovimo greitis, sunkus tiekimas ir pakankamas aušinimo skysčio srautas (geriausia - tepimo ir aušinimo derinys). Emulsiklis leidžia pjūklo peiliui perduoti aušinimo skystis į ruošinį ir kt., kad būtų gauti geriausi rezultatai. Pjovimo greitis ir padavimo greitis turi būti panašūs į 316 austenitinio nerūdijančio plieno pjovimo greitis.

2. Iškirpti

Dvipusis nerūdijantis plienas yra supjaustytas ta pačia įranga kaip ir 304 ir 316 nerūdijantis plienas, ir paprastai jo nereikia ypatingai sureguliuoti. Tačiau dėl didelio dupleksinio nerūdijančio plieno šlyties stiprumo reikia padidinti šlyties jėgą arba sumažinti šlyties storį.

Karštai valcuotų ir šaltai valcuotų lakštų nerūdijančio plieno šlyties stipris yra apie 58% tempiamojo stiprio. Pagal tikrąjį šlyties stiprio santykį, dvipusis nerūdijantis plienas elgiasi kaip storesnis 316 nerūdijantis plienas. Todėl tam tikroje šlyties dalyje didžiausias nerūdijančio plieno 2304 ir 2205 storis gali būti sumažintas iki maždaug 75% 304 ir 316 nerūdijančio plieno storio, o didžiausias dvigubo nerūdijančio plieno storis gali būti įprastas austenitinis 65. % kūno nerūdijančio plieno.

austenitic stainless steels and carbon steels can be used for duplex stainless steel cutting

3. Pjaustymas

Nerūdijančio plieno dvipusio ritinio ir juostelių pjaustymui gali būti naudojamos įprastos plieno ritinių pjaustyklės. Dvipusė nerūdijančio plieno ritė paduodama iš ritės ir perduodama per apatinio įrankio laikiklio apskritą pjovimo mentę, esančią pjūvio linijoje, o priėmimo ritė atsuka nupjautą plieno ritę. Pjaustymo ašmenų padėtis gali būti reguliuojama pagal norimą ritės gaminio plotį. Kadangi dvipusis nerūdijančio plieno stipris yra didesnis nei austenitinio nerūdijančio plieno, pjaustymo įrankio nusidėvėjimą ir krašto stabilumą sunku kontroliuoti. Norint išlaikyti gerą dvipusio nerūdijančio plieno ritės išilginio krašto kokybę, reikia naudoti įrankio plieno arba karbido įdėklus.

4. Perforavimas

Įdubimas gali būti vertinamas kaip sunki kirpimo forma. Dėl didelio stiprumo, greito kietėjimo ir atsparumo plyšimams dvigubą nerūdijantį plieną gana sunku perforuoti ir nešioti. Geresnis įėjimo taškas ir pagrindinis principas yra traktuoti dvipusį nerūdijantį plieną kaip dvigubo storio austenitinį nerūdijantį plieną. Aukščiau legiruotų dupleksinių nerūdijančių plienų, kuriuose yra daugiau azoto, perforuoti yra sunkiau.

5. Pjaustymas plazma ir lazeriu

Duplex nerūdijantis plienas paprastai yra apdorojamas naudojant tą pačią plazminio ir lazerinio pjovimo įrangą kaip ir austenitinis nerūdijantis plienas. Šiek tiek didesnis nerūdijančio plieno dvipusis šilumos laidumas ir mažas sieros kiekis gali šiek tiek paveikti optimalius parametrus, tačiau be specialių pakeitimų galima pasiekti patenkinamų rezultatų. Plazminio pjovimo proceso paveikta zona (HAZ) paprastai yra labai siaura, apie 0,25 mm (0,010 colio), nes pjovimas atliekamas vienu paspaudimu, greitai atliekamas darbas, o lakštas greitai atvėsta. Apdorojant suvirinimo kūgį ir lydant metalą šalia netauriojo metalo suvirinimo metu pašalinama plazmos pjūvio paveikta zona. s skirtumas.


Pora: Kas yra karštas valcavimas? Kokie yra privalumai ir trūkumai?

Kitas: Kaip išspręsti plieno nerūdijančio plieno suvirinimo deformacijas ir deginimą