[[TitleIndustry]]

Kas yra nerūdijantis plienas Martensitic?

Date:May 24, 2019

Martensitinis nerūdijantis plienas, kuris savo mechanines savybes gali pakoreguoti termiškai apdorodamas, yra tam tikras sukietėjęs nerūdijantis plienas. Tipiškas prekės ženklas yra „Cr13“, toks kaip 2Cr13, 3Cr13, 4Cr13 ir pan. Po gesinimo kietumas yra didelis, o grūdinimo temperatūra turi skirtingą stiprumo ir kietumo derinį. Jis daugiausia naudojamas garo turbinų mentelėms, stalo įrankiams ir chirurginiams instrumentams gaminti. Pagal skirtingą cheminę sudėtį, martensitinį nerūdijantį plieną galima suskirstyti į dvi kategorijas: martensito chromo plieną ir martensitiškai chromo-nikelio plieną.

(1) martensitiškai chromo plienas. Be chromo, pliene yra ir tam tikras anglies kiekis. Chromo kiekis lemia plieno atsparumą korozijai. Kuo didesnis anglies kiekis, tuo didesnis atsparumas, kietumas ir atsparumas dilimui. Įprasta tokio tipo plieno mikrostruktūra yra martensitas, o kai kuriuose jų taip pat yra nedidelis kiekis austenito, ferito arba perlito. Jis daugiausia naudojamas gaminant detales, komponentus, įrankius ir įrankius, kuriems reikalingas didelis stipris ir kietumas, tačiau nėra didelis atsparumas korozijai.

(2) Martensito chromo-nikelio plienas. Įskaitant martensitiškai sukietintą nerūdijantį plieną, pusiau austenitinį grūdintą nerūdijantį plieną ir martensitiškai nerūdijantį plieną, visi jie yra didelio stiprumo arba ypač didelio stiprio nerūdijančio plieno. Šios rūšies plienas turi mažai anglies (mažiau nei 0,10%), jame yra nikelio, o kai kuriose rūšyse taip pat yra didelis Mo, varis ir kiti elementai, todėl tokio tipo plienas turi tą patį stiprumo ir tvirtumo bei atsparumo korozijai derinį. laikas. Maragingo chromo plieno suvirinamumas yra geresnis nei martensitiškai chromo plieno.
Pora: Kaip plieno technika vystysis ateityje?

Kitas: Kas yra ypač nerūdijantis plienas