200 serijos nerūdijančio plieno eksploatacinės savybės

200 serijos nerūdijančio plieno eksploatacinės savybės

Date:Dec 18, 2018

Tai yra, kristalų struktūroje yra atomas kiekviename kubo kampe, o atomas - kiekvieno veido viduryje. Ferito nerūdijantis plienas yra priešingas, jam būdinga kūno širdies kubo struktūra.


Nikelis yra vienas iš dažniausiai naudojamų elementų gaminant šią kristalinę struktūrą, tačiau dėl nikelio trūkumo po Antrojo pasaulinio karo buvo stengiamasi sumažinti metalų naudojimą. Dėl to nikelis, kuris naudojamas gaminant korozijai atsparų austenitinį nerūdijantį plieną, buvo pakeistas kitais elementais, todėl atsirado 200 serijos nerūdijantis plienas.


200 serijos nerūdijančio plieno azoto lydiniai taip pat suformuos veido širdies kubo struktūrą, sukels kenksmingą chromo nitridą ir padidins dujų poringumą. Įdėjus mangano, galima saugiai įpilti daugiau azoto, tačiau nikelio negalima visiškai pašalinti iš 200 serijos nerūdijančio plieno. Todėl 200 serijos nerūdijantis plienas pasižymi azoto ir mangano kiekiu.


Dešimtajame dešimtmetyje išaugo nerūdijančio plieno, kuriame mažai nikelio, gamyba ir paklausa, nikelio kaina toliau augo, tačiau taip pat buvo skatinamas 200 serijos nerūdijančio plieno vystymas. Azija dabar yra pagrindinis 200 serijos plieno šaltinis ir vartojimo vieta. 200 serijos nerūdijančio plieno atsparumas korozijai yra mažesnis nei 300 serijos nerūdijančio plieno, kuris apsaugo nuo taškinės korozijos aplinkoje, kurioje yra didelis drėgmės ir chloro kiekis, ir tarpų koroziją, todėl skysta ir rūgštinė aplinka gali sustingti. Taip yra todėl, kad norint sumažinti nikelio kiekį, jis taip pat sumažins chromo kiekį ir atsparumą korozijai.


200 serijos nerūdijantis plienas pasižymi puikiu atsparumu smūgiams ir tvirtumu, net esant žemai (ar net žemai temperatūrai). Paprastai jie yra kietesni ir stipresni nei 300 serijos plienų, daugiausia dėl didesnio azoto kiekio, kuris yra azoto armatūros vaidmuo. Nerūdijantis plienas 200 ir 300 serijose nėra austenitas, nes jis yra magnetinis. Nors austenitinis nerūdijantis plienas yra brangesnis nei jo feritinis plienas, dėl mažesnio nikelio kiekio 200 serijos nerūdijantis plienas vis dar yra pigesnis nei 300 serijos nerūdijantis plienas. Tačiau 200 serijos nerūdijančio plieno liejimas (elastingumas) yra mažesnis nei 300 serijos nerūdijančio plieno (nors tai galima pagerinti pridedant vario).


Dėl mažo medžiagos atsparumo korozijai 200 serijos nerūdijančio plieno taikymo sritis yra siauresnė nei 300 serijos nerūdijančio plieno. Nerekomenduojama jo naudoti cheminėje aplinkoje, tačiau jis pateko į daugelį namų apyvokos daiktų. Kai kurie 200 serijos nerūdijančio plieno pritaikymai yra šie: indaplovės ir skalbimo mašinos, stalo įrankiai ir virimo reikmenys, vidinės vandens talpyklos, vidaus ir nekritiški lauko pastatai, maisto ir gėrimų įranga, automobiliai (konstrukcijos ir dekoracijos).

Pora: Koks 304 316 nerūdijančio plieno vamzdžių spektaklis?

Kitas: Kaip atpažinti nekvalifikuotą nerūdijančio plieno vamzdžių suvirinimą?