Nerūdijančio plieno suvirintų ypač dvipusio vamzdžio apdorojimo technologija

Nerūdijančio plieno suvirintų ypač dvipusio vamzdžio apdorojimo technologija

Date:Jan 10, 2019

Tačiau ypač dvipusis plienas yra jautrus trečiosios fazės krituliams, tokiems kaip intermetaliniai junginiai, ir tai, kaip suvirinimo ir terminio apdorojimo procesą valdyti, yra sudėtinga šio gaminio problema.


Subrendusio Super Duplex Steel S32750 suvirintų vamzdžių gamybos procesas yra:


1, procesas yra specifinis: žaliavos patikra - plieno plokštės ultragarsinis trūkumų aptikimas - obliavimo staklės kraštų formavimas-išankstinis suvirinimas - viso apskritimo pjaustymas-suvirinimas - fiksuotas skersmuo + terminio apdorojimo vamzdžio galas plius suvirinimo spindulio patikrinimo vamzdis galutinio produkto prasiskverbimo bandymas-hidraulinis bandymas-ėsdinimas pasyvavimas - gatavo produkto patikrinimas Pakuotės ženklo asmens biblioteka.


2, liejimas gaminant tiesiu siūlu suvirintą vamzdį, gamybos sunkumai slypi veiksmingam lenkimo momento pritaikymui prie plieninio diržo krašto, naudoti tradicinę liejimo technologiją sunku, o dvipusio nerūdijančio plieno išeigos stiprumas yra maždaug dvigubai daugiau nei įprastas austenitinis nerūdijantis plienas, jo formuoti yra sunkiau. FFX (Flexible molding), kaip nauja formavimo technologija, protingai naudoja tempimo efektą, kai ritė yra sulenkta, kad maksimaliai padidintų lenkimo momentą iki plieno juostos krašto, o naudojant palankias ritinio begalybės sąlygas, liejimo forma kraštas gali būti laisvai reguliuojamas pagal plieno juostos stiprumą ir storį, kad būtų pasiektos geriausios suvirinimo sąlygos.


3, suvirinimas šiam plazminio lankinio suvirinimo (PAW) ir volframo argono lankinio suvirinimo (GIAW) suvirinimo procesui. Visų pirma, naudojant plazminio lankinio suvirinimo skverbimąsi, norint pasiekti vienpusį suvirinimą, dvipusį liejimo efektą, panaudojus volframo argono lankinį suvirinimą užpildymui ir uždengimui, suvirinimas naudojant gryną argono apsaugą. Norint sumažinti kenksmingų fazių kritulių tendenciją, suvirinimo procese kiek įmanoma sunaudoti apatinę linijos energiją, linijos energija yra geriausia ne didesnė kaip 16kj / cm. Be to, sluoksnio klausiamoji temperatūra yra labai svarbi suvirinant dvipusį plieną, turi būti kontroliuojama esant 100 ℃, per aukšta tarpsluoksnio temperatūra padidins kenksmingų fazių kritulių tendenciją ir galiausiai paveiks gaminio veikimą.


4, terminis apdorojimas po suvirinimo terminio apdorojimo naudojant indukcinę krosnį viso vamzdžio kietojo tirpalo apdorojimui, terminio apdorojimo temperatūra 1050–1120 ℃, vandens purškimas aušinamas iki 40 ℃ žemiau.

Pora: Nerūdijančio plieno flanšų tipas

Kitas: Visus nerūdijančio plieno užsakymus mūsų įmonė užtikrins nemokamai